Η μαθήτρια της Γ τάξης Δέσποινα Γούτλη έγραψε: “Την Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου το σχολείο μας πραγματοποίησε επίσκεψη στο Ολυμπιακό Μουσείο στη Θεσσαλονίκη. Ξεκινήσαμε το πρωί από το σχολείο όλα τα παιδιά με χαρά και ενθουσιασμό αλλά και περιέργεια για το τι θα δούμε. Φτάνοντας στο μουσείο μας ξενάγησαν στο χώρο, μας μίλησαν για τα αθλήματα που μπορούν να συμμετάσχουν άτομα με αναπηρία με χρήσιμες πληροφορίες, αλλά και για τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν. Στη συνέχεια, πραγματοποιήσαμε κάποιες δραστηριότητες, ώστε να κα καταλάβουμε πως νοιώθουν τα άτομα με ειδικές ανάγκες. Εν κατακλείδι, για το αίσιο τέλος αυτής της εκδρομής επισκεφτήκαμε το Mediterranean Cosmos για να γευματίσουμε και στη συνέχεια αναχωρήσαμε για επιστροφή στο Φωτολίβος.”