Με τιμές γιορτάστηκε και φέτος η εορτή των Τριών Ιεραρχών στον Ιερό Ναό Αγ. Γεώργιου Φωτολίβους, όπου  το Γυμνάσιο, το Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο του Φωτολίβους έδωσαν το παρόν στη Θεία Λειτουργία. Έγινε η καθιερωμένη αρτοκλασία και ο θεολόγος του Γυμνασίου Φωτολίβους, κ. Γεώργιος Καραμάνης, εκφώνησε το πανηγυρικό της ημέρας.
Στην συνέχεια στο χώρο του σχολείου ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου  προσέφερε στους μαθητές και εκπαιδευτικούς δώρα με την κοπή της καθιερωμένης βασιλόπιτας.

Ελπίζουμε οι μαθητές μας να διδαχθούν από τη ζωή και τις παρακαταθήκες των Τριών Ιεραρχών και να συνεχίσουν την προσπάθεια τους για προκοπή, δίνοντας έτσι χαρά στους γονείς τους, στους εκπαιδευτικούς και  μικρή μας κοινότητα.