Ο Διευθυντής, κ. Ρουμπέσος Γεώργιος, και οι καθηγητές του συλλόγου διδασκόντων του του Γυμνασίου Φωτολίβους ευχόμαστε στους μαθητές/τριες και τους γονείς τους καλή και δημιουργική σχολική χρονιά. Τη ΔΕΥΤΕΡΑ, 11 Σεπτεμβρίου 2023, θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος αγιασμός και οι μαθητές θα πάρουν τα βιβλία τους.
Από πλευράς μας έχουν γίνει όλες οι απαραίτητες προετοιμασίες για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου (δεν υπάρχουν κενά σε εκπαιδευτικό προσωπικό, υπάρχουν τα σχολικά βιβλία, το σχολείο έχει τους απαραίτητους χώρους και τις υποδομές, η καθαριότητα βρίσκεται σε άριστο επίπεδο και έχει γίνει αναγκαία απεντόμωση). Πιστεύουμε ότι με τη δική σας συνεργασία και βοήθεια όλα θα κυλίσουν ομαλά. Όποια προβλήματα προκύψουν είμαστε εδώ να τα ακούσουμε και να τα επιλύσουμε με τη συνεννόηση των εκπαιδευτικών, των μαθητών και των γονέων.
Τέλος θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους τους εργαζόμενους στο Δήμο Προσοτσάνης για τη βοήθειά τους στην επίλυση των θεμάτων που αφορούν τη σχολική ζωή.