Ξεκίνησε  η διαδικασία αιτήσεων δηλώσεων ενισχυτικής διδασκαλίας για μαθητές Γυμνασίου. Η συμμετοχή είναι προαιρετική. Στο πλαίσιο αυτό, σε κάθε μαθητή έχει  δοθεί από την  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 Νοεμβρίου 2023 μια Υπεύθυνη Δήλωση, όπου ο γονέας – κηδεμόνας θα δηλώσει σε ποια μαθήματα ο μαθητής/τρια  επιθυμεί να παρακολουθήσει ενισχυτική διδασκαλία. Τα μαθήματα είναι: Νεοελληνική Γλώσσα και  Γραμματεία,  Αρχαία  Ελληνική  Γλώσσα  και  Γραμματεία,  Μαθηματικά,  Φυσική,  Χημεία  και Αγγλικά. Η ενισχυτική διδασκαλία το πιθανότερο δεν θα γίνει στο σχολείο μας, αλλά στο Γυμνάσιο Προσοτσάνης (έχει μεγαλύτερο αριθμό μαθητών). Η μεταφορά των μαθητών γίνεται με ευθύνη των γονέων.

Η υπεύθυνη δήλωση για συμμετοχή είναι στην ενισχυτική διδασκαλία είναι η παρακάτω: